Виктория Томова загуби с 2:6, 4:6 от колумбийката Камила Осорио

...

Виктория Томова загуби на старта на турнира в румънския град Клуж-Напока

Виктория Томова загуби с 2:6, 4:6 от колумбийката Камила Осорио в първия кръг на шампионата по тенис в зала " Трансилвания Оупън " в румънския град Клуж-Напока.

Томова не стартира мача по никакъв начин добре и позволи да загуби на три пъти подаването си в първия сет.

Българката усъвършенства представянето си във втория сет, в който стартира с пробив и поведе с 2:0. Осорио, която е номер 101 в света, отговори с четири поредни гейма на сметката си, след което Томова направи нов пробив, с цел да изравни при 4:4.

Първата ракета на България в женския тенис имаше точка и за още един пробив в деветия гейм, само че я пропусна, а незабавно по-късно Осорио осъществя подобен, с който завоюва сета и мача за час и 20 минути ирга.

Във втория кръг Камила Осорио ще срещне победителката от дуела сред някогашната лидерка в международната класация Каролина Плишкова от Чехия и австрийската квалификантка Синя Краус.

Наградният фонд на шампионата в Клуж-Напока е 267 хиляди щатски $.