Вероятно сте чували за филма Дрейф“ (“Adrift) от 2018 г.,

...
Вероятно сте чували за филма Дрейф“ (“Adrift) от 2018 г.,
Коментари Харесай

Любов в сърцето на бурята: истинската история на корабокрушенците Тами Ашкрафт и Ричард Шарп

Вероятно сте чували за кино лентата „ Дрейф “ ( “Adrift ”) от 2018 година, основан на същинска история и с присъединяване на Шейлийн Удли и Сам Клафин в функциите на Тами Олдъм Ашкрафт и Ричард Шарп – двама моряци, които потеглят на странствуване от Таити до Сан Диего през 1983 година, само че се сблъскват с урагана Реймънд.

Филмът разказва събитията преди пътуването им, както и бурята и последствията от нея, само че в действителност не разкрива цялата история. Преди да продължите с четенето обаче, би трябвало да знаете, че същинската история може да ви разкрие финала на кино лентата , в случай че не сте го гледали, тъй че продължете на собствен риск.

През септември 1983 година 23-годишната Тами и нейният избраник Ричард одобряват работата да закарат яхтата Хазана до Сан Диего, изминавайки повече от 4000 благи (или над 6000 км). По-малко от три седмици след началото на пътуването им Ашкрафт и Шарп се сблъскват с урагана Реймънд, който провокира 12-метрови талази и ветрове със скорост от 225 км/ч. На 12 октомври Ричард споделя на Тами да слезе под палубата, с цел да си почине, само че лодката се прекатурва и Тами изпада в безсъзнание. Когато се разсънва ден по-късно, Ричард го няма, а предпазното му въже виси от борда на лодката.
                         

A post shared by (@tamiashcraft) on Jun 27, 2018 at 11:52am PDT

В тази обстановка Ашкрафт би трябвало да направи какъвто и да е ремонт и да се опита да плава с лодката, с цел да стигне до суша. Тя изпомпва вода от кабината, инсталира платно с спомагателна стрела и стартира да ръководи яхтата ръчно, употребявайки единствено секстант и часовник. Определяйки, че Сан Диего е прекомерно надалеч, тя се насочва към Хавай – пътешестване от 2400 км. Тя приключва пътуването за 41 дни и оцелява , като се храни с консерви и фъстъчено масло.

„ Най-трудното беше да се оправя с отсъствието на Ричард “ , споделя тя пред “Chicago Tribune ” през 2003 година „ Но в действителност, до момента в който бях в режим на оцеляване, скръбта не беше толкоз осезаема. Не беше толкоз интензивно, колкото когато стигнах до брега и оцеляването свърши и виждах хората дружно и всичко непрестанно ми подсещаше за него. “
                         

A post shared by (@tamiashcraft) on Jul 15, 2018 at 2:39pm PDT

Във кино лентата Ричард оцелява много след отминаването на урагана или най-малко по този начин би си помислил всеки фен в кино салона. В “Red Sky in Mourning ”, записките ѝ за тестването, Тами Ашкрафт споделя, че се е чувствала като че ли някакъв глас я е управлявал. Докато тя разказва този глас през 2003 година като своя личен „ вътрешен дух “, филмът интерпретира гласа като самия Ричард и чак на финала разкрива, че е бил затрит от лодката по време на урагана. Това, което Ашкрафт „ вижда “ след злополуката, е единствено демонстрация на неговия дух и всички задания, които тя извършва, с цел да стигне до Хавай, са нейни персонални достижения.

Дали този трик е сполучлив или не, зависи от фена, само че от своя страна същинската Тами наподобява го утвърждава. В изявление за “Cosmopolitan ” артистът Сам Клафин споделя, че Тами „ в началото е помогнала на сценаристите за историята “. Тя също посещава снимачната площадка по време на фотосите и съгласно Сам тя му е дала благословията си за ролята му на Ричард. „ Разказваме нейната история и тя сякаш я отстоява “, споделя той.
                         

A post shared by (@tamiashcraft) on Jul 3, 2018 at 2:34am PDT

Въпреки че е претърпяла ужасяващо тестване в открития океан, Тами продължава да плава и до през днешния ден.

„ Просто обичам плаването “, споделя тя. „ Това е моята пристрастеност. Някак сравнявам случая с това да попаднеш в автомобилна злополука – рано или късно по-късно се връщате още веднъж в колата или, както се споделя, назад на коня. “

През 2019 година тя беседва с Кралския народен институт за избавителни лодки за това по какъв начин хората могат да бъдат в сигурност по време на корабоплаване и какво да вършат, в случай че въобще се окажат в неволя в морето. „ Първото предписание е: не се забърквайте с майката природа “, споделя тя. „ Проучете времето, тъй като майката природа е доста по-голяма от нас. Това е едно от най-важните неща, които мога да кажа. “
                         

A post shared by (@tamiashcraft) on Sep 5, 2020 at 9:20pm PDT
 image2_16x9.png 2023 наближава: съвет за всяка зодия в областта на любовта и финансите На фокус
Ашкрафт даже предизвиква потреблението на модерни устройства. „ С днешните технологии можете да получавате настоящи метеорологични отчети и вести за времето “, споделя тя. „ През 1983 година можехме да получаваме данни за времето единствено на всеки три часа. Освен това в този момент електрониката е доста по-добра и водоустойчива. “

Но тя акцентира, че нейният секстант е това, което ѝ е избавило живота. „ Казвам ви, този секстант ми избави живота. Дори да е пластмасов секстант - постоянно споделям, че в случай че ще прекосявате океана, уверете се, че на борда има секстант със съответните таблици. Защото в последна сметка, в случай че всички акумулатори изчезнат, би трябвало да разчитате на него, с цел да се върнете назад. И това ми избави живота. “
                         

A post shared by (@tamiashcraft) on Feb 10, 2019 at 6:23pm PST

 
Източник: edna.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР