ЦСКА-София направи огромна крачка към класиране за финала в турнира

...

ЦСКА София докосва финала

ЦСКА-София направи голяма крачка към класиране за финала в шампионата за купата на България. " Червените " се постановиха с 2:0 като посетители против Славия след автогол и късно попадение от дузпа.

Домакините започнаха по-уверено и в десетата минута Радослав Кирилов се възползва от неточност на Амос Юга и върна топката към Мартин Петков, който от близко стреля едва и Димитър Евтимов мазета топката в ъглов удар.

Първият гол падна в 22-та минута, когато Маурисио Гарсез проби към наказателното поле и центрира към Жорди Кайседо, само че Гьоко Зайков, който в опита си да спре нападателя на " алените ", прати топката във вратата на Славия.

В 90-ата минута Жорди Кайседо подаде в наказателното поле, Ертан Томбак пресече подаването, само че игра непохватно, забави се и Федерико Варела чукна топката, а бранителят на Славия го фаулира в наказателното поле. Главният арбитър Никола Попов отсъди дузпа, която беше осъществена от Иван Турицов.

Реваншът сред двата тима е на стадион " Българска войска " н 21-ви април.

В другия полуфинален дуел в сряда един против различен застават Лудогорец и Левски.
Източник: bnr.bg