ЦСКА разби Ботев (Враца) с 5:1 пред празни трибуни на

...

ЦСКА разби Ботев Враца, Назон подгони Чочев за голмайстор на шампионата

ЦСКА разруши Ботев (Враца) с 5:1 пред празни трибуни на стадион „ Българска войска “ в мач от последния 30-и кръг от постоянния сезон на Еfbet Лига. " Червените “ изтърпяват наказване от два мача без аудитория.

Още в 3-ата минута Диего Фераресо извърши нарушаване против Маурисио Гарсес в наказателното поле и съдията Валентин Железов даде дузпа, която Иван Турицов осъществя за 1:0. Шест минути по-късно след тройно подаване сред Дюкенс Назон, Тобиас Хайнц и Джонатан Линдсет вратарят Красимир Костов мазета в гредата, само че след добавка Назон вкара за 2:0. В 27-ата минута Браян Переа от директен свободен удар можеше да върне гол в интерес на врачани, само че стражът на " армейците " Димитър Евтимов мазета.

В 52-ата минута Иван Турицов напредна по дясното крило подаде на Назон, който стреля, само че Костов мазета, след което Хайнц центрира от корнер, а Мено Кох с глава вкара за 3:0. В идната офанзива Маурисио Гарсес направи независим рейд и шутира, само че Костов отрази удара му, а при добавката Назон бе прецизен за 4:0. В 59-ата минута Диого Барбоса асистира за почетното попадение на Браян Мендоса за 4:1.

В 75-ата минута домакините вкараха пети гол във вратата на Красимир Костов, когато Назон оформи своя хеттрик за 5:1.

След триумфа ЦСКА е втори в класирането на точка от водача Лудогрец и ще играе против Черно море на 15 май, а Ботев Враца ще играе против Спартак Варна на 13 май, откакто остана във втората половина на таблицата.
Източник: lupa.bg