ЦСКА елиминира Македония-ГП, като буквално разби съперника си с 4:0

...

ЦСКА разтресе Македония ГП

ЦСКА отстрани Македония-ГП, като безусловно разруши противника си с 4:0 в реванша от втория прелиминарен кръг на Лигата на конференциите.
След непреодолим първи половин час, в 30-ата минута капитанът на “червените” Юрген Матай ги изведе напред след осъществяване на корнер. Гарсес му смъкна топката в дребното наказателно поле и бранителят разстреля вратаря.

В 62-ата минута Назон се пребори за топката и тя стигна до Туфегджич и той изведе съвършено Йомов за 2:0. В 78-ата минута Туфегджич лиши мача от смисъл с трето попадение след удар в гредата на Гарсес. В 87-ата минута първи гол с екипа на ЦСКА вкара и Дюкенс Назон.
Секунди по-късно гостите бяха на косъм от равнене, само че топката бе избита в корнер. В 36-ата минута удар на Калоян Кръстев бе избит от голлинията.

Наставникът на ЦСКА Саша Илич още веднъж изненада всички, като заложи на двама млади в стартовия си състав. На левия бек е Галин Минков, който е безспорен дебютант, а в халфовата линия е Йоан Бауренски. Те бяха заменени на полувремето.
При появяването на отбора на гостите почитателите на ЦСКА започнаха да скандират “Българи!”.
Димитър Бербатов избави сделката си и се появи в детския бранш преди дуела и раздаде десетки подписи.
На полувремето 11-годишният Мартин Недев получи фланелка за 100-ия си мач от трибуните в поддръжка на “червените”

ЦСКА : Густаво Бусато – Иван Турицов, Юрген Матай, Мено Кох, Галин Минков (46-Брадли де Нойер) – Амос Юга (70-Жеферсон), Йоан Бауренски (46-Тибо Вион) – Георги Йомов (64-Станислав Шопов), Лазар Туфегджич, Маурисио Гарсес – Калоян Кръстев (53 – Дюкенс Назон).

Резерви : Димитър Евтимов, Жеферсон, Брадли де Нойер, Християн Петров, Станислав Шопов, Дюкенс Назон, Тибо Вион, Асен Дончев, Енес Махмутович, Радослав Живков и Росен Маринов.

Македония-ГП: Християн Ставковски – Фисник Зука (74-Християн Пецов), Филип Мисевски, Есмин Личина, Боян Илиевски – Джон Еди Мена Перес (74-Аган Абази), Ермедин Адем (74-Стефан Лазаревски), Сефер Емини, Филип Алексовски (59-Емир Скендери) – Фахрудин Гюргевич (59-Ваня Вучичевич), Кристиян Стойковски.

Съдия: Марсел Бириан (Румъния).

Жълти картони: Амос Юга, Йоан Бауренски; Емини, Гюргевич, Лазаревски.
Източник: duma.bg