Цели 25 гола пъднаха във вратите на съперниците в срещите

...

Тони Каранейчев разплака Извор с 5 гола

Цели 25 гола пъднаха във вратите на противниците в срещите от 10-тия кръг за състезание на Областната футболна група. Най-много 8 пъти обаче топката извади от мрежата си вратарят на Извор (Горски извор) Петко Любенов. Бенковски размаза своя съперник още през първата част като поведе с 5:0. 5 гола за триумфа на домакините вкара Тони Каранейчев, който бе избран и за най-хубав в мача. Сметката за Бенковски откри Георги Бонев още във 2-ата минута. Три попадения добави Каранейчев в 20-ата, 26-ата и 45-ата минута. Разписа се и Даниел Ганев.

Бенковски диктуваше темпото през цялата среща и предстоящото се случи. Още два гола на сметката си постави Тони Каранейчев, Даниел Ганев оформи срайното 8:0.

Атрактивно тъждество направиха тимовете на АФК Хасково и Герганин извор (Бисер). Двата тима приключиха 2:2. През второто полувреме обаче паднаха цели 4 гола. Първо гостите поведоха с 2 гола на Ангел Балабанов. След това хасковлии изравниха в последните минути на срещата с попадения на Кирчо Крумов и Хакан Фикрет.

Дербито на този кръг бе обаче на “Колодрума ” в Свиленград. Дубалът на клуба съумя да вземе трите точки, като победа с 2:1 състава на Любимец 2018. Георги Димитров в 66-ата минута даде преднина, а Христо Георгиев я удвои в 71-ата. Гостите означиха почетен гол в 81-ата минута. Негов създател стана Георги Николаев.

Сакарски състезател победи с класическото 3:0 Любимец 2000 в Тополовград, Топлика загуби с 2:3 на личен терен от Хеброс 1921 (Харманли), а Тунджа и Стамболово приключиха 0:2 в Срем./Марица