Цървена звезда беше на крачка от позорно отпадане още на

...

Вихрени последни минути спасиха Звезда от голям провал

Цървена звезда беше на крачка от позорно отпадане още на 1/16-финалите в шампионата за Купата на Сърбия, само че направи впечатляващ поврат от 0:2 до 4:2 против. Попаденията за отбора на Деян Станкович паднаха в границите на 15 минути в края на мача.

Василие Янич даде преднина на гостите в 31-ата минута при една от редките офанзиви към вратата на Милан Борян. Малко след почивката Урош Милорадович вкара втори гол за отбора от Чайетина и за Звезда стана мъчно.
" Червено-белите " пропуснаха няколко чисти положения, само че в 71-ата минута техничен удар на Мирко Иванич върна очакванията им за краен триумф. Секунди по-късно Алекса Вуканович изравни. Футболистите на Златибор рухнаха и Звезда приключи обрата с точни изстрели на Милан Павков и Андрия Радулович.

" Звездашите " са безапелационен водач в шампионата, с задатък от 8 точки пред и 9 пред, а в Лига Европа са втори в групата си с 6 точки от 3 мача.