Тирил Екхоф от Норвегия спечели трето поредно състезание от Световната

...

Екхоф с трета поредна победа за СК, Милена Тодорова не стиртира в преследването

Тирил Екхоф от Норвегия завоюва трето следващо съревнование от Световната купа по биатлон.

Екхоф победи в преследването на 10 километра във френския зимен център Анеси и за първи път в кариерата си записа три поредни триумфа, откакто в предходния старт в дисциплината в Хохфилцен (Германия) на 15 декември, както и във вчерашния спринт в Анеси. Тя позволи една неточност в четирите си стрелби, само че с чудесно ски тичане резервира първото си място с време 29:41.6 минути, с което си обезпечи трета победа за сезона и общо девета в кариерата си.

Втора на 38.1 секунди Ингрид Тандреволд (Норвегия) също с два пропуща. Трета на 46.0 секунди се класира Лена Хеки от Швейцария, която също смъкна 18 от 20 цели, с цел да запише първи подиум в кариерата си.

Носителката на Световната купа за предишния сезон Доротея Вирер (Италия) имаше по-добър ден спрямо вчерашния спринт. Тя започва от 22-а позиция, само че единствено с един пропуск и положително ски-бягане италианката съумя да прогресира до четвъртото място с закъснение от 58.5 секунди.

Втората от през вчерашния ден Жустин Бреза (Франция) позволи четири неточности при стелбата и приключи пета на 1:02.8 минута. Българката Милена Тодорова, която трябваше да започва от 51-ото място след спринта през вчерашния ден, реши да не взе участие. В генералното класиране след 6 от 24 надпревари отпред излезе Тандреволд с 253 точки, която изпревари с 3 точки досегашната лидерка Вирер. Трета е Екхоф с 227 точки. Милена Тодорова остана 74-а с 2 точки.

Класиране в спринта на 7.5 километра за дами от Световната купа по биатлон в Анеси:
1. Тирил Екхоф (Норвегия) - 29:41.6 минути (1+0+1+0 неточности при стрелбата)
2. Ингрид Тандреволд (Норвегия) - на 38.1 секунди (1+0+1+0)
3. Лена Хеки (Швейцария) - на 46.0 (0+1+1+0)