След осем поредни срещи без успех в германския шампионат тимът

...

Край на мъката! Вердер дочака победа в Бундеслигата

След осем следващи срещи без триумф в немския шампионат отборът на Вердер (Бремен) най-сетне се поздрави с победа. “Зелените” надделяха Волфсбург с 3:2 като посетител в среща от 13-ия кръг и се отдалечиха на 3 точки от рисковата зона. Отборът, в който помощник-треньор е Илия Груев, повеждаше на три пъти, като победното попадение падна седем минути преди края.

Милот Рашица даде задатък на Вердер в 13-ата минута от дузпа. Малко по-късно нападателят на домакините Жоао Виктор излезе самичък против Иржи Павленка, само че вратарят избави.

Волфсбург изравни в 36-ата посредством голмайстора си Ваут Вегхорст, само че единствено три по-късно Леонардо Битенкурт засече с глава чудесно центриране на Лудвиг Аугустинсон и отборът от Бремен отново излезе напред.

Домакините се зарадваха в 61-вата след засичане в мрежата на Джефри Брума, само че ВАР алармира за засада и това не беше зачетено като гол.

Inside VAR - the newest TV series.#WOBSVW pic.twitter.com/YMVEVvP0OH
— DW Sports (@dw_sports) December 1, 2019
Много покрай изравняването беше Вилиам в 70-ата, само че и този път Павленка отрази. Три минути по-късно бразилецът въпреки всичко осъществя с акуратен удар с десния крайник - 2:2.

Волфсбург обаче продължаваше да играе неубедително в отбрана и в 77-ата Максимилиан Егенщайн пропусна от идеална обстановка.

И въпреки всичко вечерта принадлежеше на гостите. В 83-ата те стигнаха до третото попадение след ново положително отиграване на Рашица.

При “вълците” ситуацията също не е цветущо, защото те имат единствено една победа в последните пет кръга и са чак на девета позиция.
100 - Claudio Pizarro wins in his 241st #Bundesliga match with @werderbremen_EN for the 100th time. Pizarro is only the second player after Eike Immel (118 wins for Stuttgart and 100 with Dortmund), who achieved 100 wins with two different teams (145 with Bayern). Magnet. #WOBSVW pic.twitter.com/Tf5tih1CUa
— OptaFranz (@OptaFranz) December 1, 2019 МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 13 кръг, неделя 1 декември  Волфсбург 2:3краен резулат  Вердер Бремен