Шахтьор Донецк си осигури титлата в украинското футболно първенство за

...

Шахтьор Донецк спечели титлата в Украйна за четвърта поредна година

Шахтьор Донецк си обезпечи купата в украинското футболно състезание за 13-и път в историята си и четвърти следващ.

Това стана факт след домакинската победа с 3:2 над Олександрия в 27-ия кръг на шампионата.
Тайсон се разписа от дузпа в 13-ата минута, а Тете вкара два пъти след почивката за триумфа, с който

Шахтьор дръпна с непреодолимите 19 точки пред Динамо Киев, който има да изиграе още шест мача до края на акцията. Киевският гранд е рекордьор по трофеи в Украйна - 15, само че тронът му е съществено разтърсен.

" Ние сме първенци на Украйна! Поздравяваме всички наши почитатели! Дори без вас на стадиона, усещаме вашата поддръжка на всички места ", написаха от Шахтьор в Туитър.