С гол на бранителя Хуан Фойт в 88-мата минута Виляреал

...

ОБЗОР: Реал Сосиедад посреща Нова година на 3-то място в Испания

С гол на бранителя Хуан Фойт в 88-мата минута Виляреал победи с 2:1 Валенсия в дербито на 15-ия кръг в испанското футболно състезание.

Домакините сътвориха поврат, защото съвсем до края на първото полувреме губеха в резултата.

Единсон Кавани даде преднина на Валенсия в 21-вата минута с първия си гол от близо два месеца, само че Самуел Чуквуезе изравни секунди преди почивката за Виляреал.

Голът въодушеви домакините и през второто полувреме те имаха изрично преимущество. " Жълтите " обаче се добраха до трите точки чак в 88-мата минута, когато Фойт засече след центриране от корнер. В добавеното време Виляреал можеше да вкара и трети гол, само че Етиен Капу уцели гредата на Валенсия.

В другия мач, с който бе комплициран завършек на сезона в Ла Лига за тази календарна година, Реал Сосиедад победи с 2:0 гостуващия Осасуна.

Брайс Мендес откри в 22-рата минута, а в 64-тата асистира на Александър Сьорлот, който оформи крайния резултат.

С успеха Реал Сосиедад 29 точки и се изкачи на трето място в класирането, на девет зад водачите Барселона и Реал Мадрид. Осасуна е на девето място с 23 точки, на четири пред десетия Валенсия и на една зад седмия Виляреал.