Роденият в Казанлък техничар асистира и за гола на своя

...

Халф на Ботев с решаващ принос за класирането на Палестина на полуфинал на Арабската купа

Роденият в Казанлък техничар асистира и за гола на своя отбор в постоянното време, осъществен от Мохамед Сандука в 8-ата минута. Йордания изравни от дузпа в 41-ата минута от дузпа. През второто полувреме нови голове не паднаха, само че равнището внезапно спадна. Преобладаваха единоборствата, физическите конфликти и даже неспортсменските изяви и от двата тима.
 Футболист на Ботев (Пд) свети за младежите на Палестина Футболист на Ботев (Пд) свети за младежите на Палестина
Така се стигна до осъществяването на наказателни удари, където тимът на Палестина не пропусна нито един път и победи с 5:4.

Техен противник на полуфинала ще бъдат домакините от Саудитска Арабия, които по-рано през днешния ден отстраниха Йемен с 3:1 след дузпи. Редовното време сред тези тимове приключи без голове.

Полуфиналната среща сред Палестина и саудитите ще се състои на 3 август на стадион Принц Султан бин Абдул Азиз в Абха. Египет – Мароко и Алжир – Тунис ще дефинират другите два полуфиналиста.