Реал Мадрид разби с 4:2 Алмерия у дома в мач

...

Хеттрик на Бензема понесе Реал Мадрид за разгром над Алмерия

Реал Мадрид разруши с 4:2 Алмерия вкъщи в мач от 32-рия кръг на Ла Лига. „ Лос бланкос “ се върнаха към успехите и още веднъж понижиха изоставането си от водача Барселона на 8 точки.

Каталунците са с актив от 76 пункта на първото място. Реал е втори с 68, до момента в който Алмерия е на 15-ата позиция с 33.

Хеттрик за домакините още преди почивката вкара Карим Бензема. Едно попадение прибави Родриго. За Алмерия точни бяха Лазаро и Лукас Робертоне.

С хеттрика си носителят на „ Златната топка “ е на четвърто място във безконечната ранглиста на голмайсторите на Ла Лига, изпреварвайки друга легенда на Реал - Уго Санчес, който има 234 попадения. Пред французина, който има 236 гола, са единствено Телмо Сара (251 гола), Кристиано Роналдо (311) и водачът Лионел Меси (474).
Източник: novsport.com