Представянето на Андерлехт от началото на сезона е пълен провал,

...

Измъчена победа за Андерлехт, Брюж се доближи до лидера Генк

Представянето на Андерлехт от началото на сезона е цялостен неуспех, само че нощес отборът на Фред Рутен реализира значима победа с 2:1 против Ойпен и се изкачи на пето място в класирането. Домакините губеха на почивката след гол на Мамаду Фол в 31-ата минута, само че за четвърт час направиха цялостен поврат. Яри Вершаерен с прекрасен удар в далечния ъгъл на вратата се разписа за 1:1, а Иван Сантини с глава след центриране на Иван Обрадович донесе трите точки на Андерлехт.

Брюж съкрати изоставането си от водача Генк на 4 точки. Победата с 2:1 при гостуването на Остенде пристигна през второто полувреме, когато Ханс Ванакени Уески осъществиха отсъдените в интерес на Брюж две дузпи.

Начело в белгийското състезание е Генк с 41 точки, Брюж има 34, а трети е Антверп с 42. Четвъртият Стандард (Лиеж) е с 40 точки, следват Андерлехт и Гент с по 37.
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Про Лига 23 кръг, неделя 27 януари  Андерлехт 2:1краен резулат  Апелативен съд Еупен