Парма надви Наполи с 2:1 у дома. Срещата бе от

...

Парма изненада Наполи

Парма надделя Наполи с 2:1 вкъщи. Срещата бе от 35-ия кръг на Серия " А ". И трите гола в мача паднаха от дузпи.

В края на първото полувреме Марио Руи наруши салдото на Граси в наказателното поле. Зад топката застана Джанлука Капрари, който съумя да преодолее вратаря Алекс Мерет, като го прати в противоположния ъгъл.

Втората част стартира с напън на южняците. Така се стигна до 53-ата минута, когато Граси игра с ръка в наказателното поле. Лоренцо Инсинье застана зад топката и изравни резултата от углавен удар.
 Снимка 489129
Източник:

По-добрите благоприятни условия за гол бяха пред Наполи, като в 74-ата минута Ървинг Лозано принуди вратаря на " дуковете " оптимално да се разтегне, с цел да почисти.

В 85-ата минута " дуковете " стигнаха до втора дузпа, откакто Калиду Кулибали фаулира Деян Кулушевски. Зад топката застана точно Кулушевски, който изведе отбора си напред.

До края на мача Амин Юнес пропусна да изравни резултата.

Наполи остава на седмо място в 56 точки, до момента в който Парма е 10-и с 43 точки.