Отборите на Ювентус и Торино завършиха наравно 1:1 в градско

...

Роналдо спаси Ювентус в дербито на Торино

Отборите на Ювентус и Торино приключиха наедно 1:1 в градско дерби от 35-ия кръг на италианската Серия А. Гостите започнаха по-добре срещата и поведоха посредством Саша Лукич в 18-та минута. Домакините владееха повече топката, само че все пак мачът бе равносилен, а на почивката Торино резервира своя задатък.

„ Старата госпожа “, която към този момент си бе осигурила шампионската купа за осми следващ сезон в Калчото, въпреки всичко доближи до изравнителен гол посредством огромната си звезда Кристиано Роналдо. Португалецът получи пас от Леонардо Спинацола и не остави шансове на Салваторе Сиригу. До края не паднаха нови попадения и по този начин двата тима поделиха точките.

Равенството не удовлетвори гостите, които се борят за място в топ 4. След ремито на „ Алианц Стейдиъм “, Торино заема шестата позиция с актив от 57 точки – на две от четвъртия Аталанта, само че и на една пред седмия Милан и две пред осмия Лацио.

Ювентус, от своя страна, избегна първо домакинско проваляне през сезона и има преднина от 19 точки на върха, като умерено доиграва шампионата. В идващия кръг „ бианконерите “ гостуват на различен тим, борещ се за Шампионска лига – Рома, до момента в който Торино приема вкъщи Сасуоло. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg