Отборите на Спортинг Брага и българският шампион Лудогорец играят при

...

НА ЖИВО: Спортинг Брага 1:0 Лудогорец, греда за домакините

Отборите на Спортинг Брага и българският първенец Лудогорец играят при резултат 1:0 в четвърти мач за двата тима от група "F " от Лига Европа. В 25-ата минута Брага откри след компактен удар на Ал-Мусрати от отдалеченост.

Лудогоре стартира мача с висока преса по отношение на съперника, което затрудни отборът на домакините да създадат качествено изнасяне на топката, само че през първите пет минути заплахите пред двете порти липсваха. В шестата Десподов и Икоко комбинираха отдясно по офанзивата на "орлите ", само че топката излезе в корнер. След него тя избита от защитата на "архиепископите ", с цел да пристигна в Клод Гонсалвеш на дъгата на наказателното поле, само че ударът на халфа на Лудогорец не бе първокласен. Три по-късно домакините проведоха положително нахлуване и с пас по земя разсякоха високостоящата защита на Лудогорец. Топката беше пратена за Галено, само че Пластун го застигна и с крайник блокира шута.

В 13-ата пък Медейрос от Брага си отвори разстояние отдясно и шутира, но прекомерно неопределено, с цел да смути Кахлина. Четвърт час след старта на мача Пластун направи следващата си добра изява против португалското нахлуване, откакто блокира обмислен шут на Галено отляво посока българската врата. Минута по-късно Рикардо Орта шутира през Пластун, само че Кахлина отрази. Лудогорец стартира да изнася топката на крайник, когато тя беше при вратаря, а Спортинг Брага пресираше съществено "орлите " в цел да им завлечен топката още пред или в наказателното им поле.

След 21 минути игра Галено преодоля с лекост Икоко отляво по нападението на португалците и нахлу в наказателното поле на Лудогорец. Десподов не съумя да го следващата година, с цел да му попречи да стреля, само че топката след удара мина край левия непряк дирек на вратата, защитавана от Кахлина. Секунди по-късно Коуто отдясно проби за Брага и даде пас по земя за капитана на домакините Рикардо Орта. Той шутира, откакто бе изпреварил Вердон, а топката се отби в напречната греда на българския отбор, като последва второ блъскане в нея, само че най-после Кахлина я прибра в обятията си.

В 25-ата минута домакините откриха резултата след следващата си офанзива отдясно. Коуто бе дублиран по фланга и центрира, само че защитник на Лудогорец мазета напред. Там обаче бе халфът Ал-Мусрати, който нанесе доста тежък удар с десния крайник. Кахлина опита да отбие настрана топката, само че я прати в личната си врата.

Стадион: "Ещадио Мунисипал де Брага " (Брага, Португалия)

Рефер: Глен Ниберг (Швеция)