Отборите на Ливърпул и Борнемут играят при резултат 5:0 в мач

...

НА ЖИВО: Ливърпул - Борнемут 5:0, дъжд от голове

Отборите на Ливърпул и Борнемут играят при резултат 5:0 в мач от четвъртия кръг на британската Висша лига. Луис Диас означи първия гол в мача още в 3-та минута на дуела. Само четири минути по-късно, Харви Елиът вкара втори гол и удвои преднината на " алените ". Третият гол за Ливърпул падна в 28-та минута и бе дело на десния бек - Трент Александър-Арнолд. Само три минути по-късно и Роберто Фирмино означи . Защитникът на Ливърпул Ван Дайк  означи с глава, след центриране от корнер, и направи резултата 5:0

Домакините започнаха мощно и още във втората минута се стигна до напрежение в наказателното на Борнемут, откакто Харви Елиът потърси Фирмино, само че бразилецът не вкара.

Само минута по-късно, в 3-та минута точно Фирмино центрира топката, а Луис Диас се извиси във въздуха и стреля с глава. Ударът му беше прецизен и Ливърпул поведе в резултата. Останаха подозрения за засада, само че ВАР сподели, че ситуацията е чисто.

Ливърпул продължи да атакува и единствено 4 минути по-късно, в 7-та минута на мача Роберто Фирмино направи още една асистенция, като остави топката на младия Елиът, който стреля отвън наказателното и порази вратата на Борнемут.

В 16-та минута Ливърпул направи рискова офанзива, която стартира от Луис Диас, който откри Харви Елиът на границата на наказателното поле. Младежът прати остро центриране в наказателното, като нито вратаря, нито бранителите играха с топката, която тупна до втората греда на вратата, където се беше присъединил Мохамед Салах, само че той не съумя да засече топката и тя излезе в навън.

Мохамед Салах получи още един късмет да вкара в 19-та минута, откакто получи прехвърлящ пас от Фирмино, само че ударът на Салах бе избавен от Марк Травърс. Корнерът, който последва, не докара до нищо рисково.

Ливърпул оформи класическото 3:0 с гол на Трент Александър-Арнолд в 28 минута, след нова асистенция на Фирмино. Десният бек на " алените " се беше присъединил в офанзивата на тима и стреля отвън наказателното. Вратарят на Борнемут нямаше никакъв късмет.

Щастлив рикошет донесе четвърти гол на Ливърпул, откакто Салах се опита да подаде обратно, само че топката се удари в крайник на състезател от Борнемут и излетя високо в наказателното, а там беше Фирмино, който засече топката от бялата точка за осъществяване на дузпи и направи резултата 4:0.

Борнемут получи първи късмет да заплаши Алисон Бекер чак в 38-та минута, когато Райън Кристи получи дълъг пас и спря топката на гърдите си. Изстрелът, който последва мина на сантиметри от задачата.

В 44-та минута " черешките " получиха нова опция, само че Райън Кристи се забави и топката му беше открадната. Последва контраофанзива на Ливърпул, която приключи с удар на Фирмино, избавен от Травърс. Това бе основно обаче, тъй като Ливърпул извърши корнер, а към бялата точка Ван Дайк се пребори със бранителите на гостите и прати топката във вратата.

LIVE  Ливърпул - Борнемут 5:0

1:0 Луис Диас (3')

2:0 Харви Елиът (7')

3:0 Трент Александър-Арнолд (28')

4:0 Роберто Фирмино (31')

5:0 Вирджил ван Дайк (45')

Стадион:  Анфийлд

Главен арбитър:  Стюарт Атуел

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА:

ЛИВЪРПУЛ: 1 Алисон Бекер, 66 Трент Александър-Арнолд, 2 Джо Гомес, 4 Вирджил ван Дайк, 26 Андрю Робъртсън, 19 Харви Елиът, 14 Джордан Хендерсън, 3 Фабиньо, 11 Мохамед Салах, 9 Роберто Фирмино, 23 Луис Диас

Резерви: 47 Натаниел Филипс, 13 Адриан, 72 Сеп ван ден Берг, 7 Джеймс Милнър, 28 Фабио Карвальо, 95 Харви Дейвис, 43 Стефан Байчетич, 42 Боби Кларк, 21 Константинос Цимикас

БОРНЕМУТ: 1 Марк Травърс, 6 Крис Мефъм, 25 Маркос Сенеси, 8 Джеферсон Лерма, 15 Адам Смит,  4 Люис Кук, 16 Маркъс Тавърниър, 10 Райън Кристи, 33 Джордан Земура, 21 Кийфър Мур, 32 Джейдън Антъни,

Резерви: 23 Джеймс Хил, 13 Нето, 17 Джак Стейси, 11 Емилиано Маркондес, 22 Бен Пиърсън, 18 Джамал Лоу, 6 Доминик Соланке, 38 Крисчън Сейдий, Оуен Беван, 29 Филип Билинг