Отборите на Лацио и Фиорентина завършиха наравно 1:1 на Олимпико“

...

Фиорентина спря Лацио за второто място

Отборите на Лацио и Фиорентина приключиха наедно 1:1 на „ Олимпико “ в дуел от 20-ия кръг на Серия " А ". Така римляните не съумяха да удължат поредицата си от три победи над този противник, като равенството е първо сред двата отбора от март 2019-а насам.

„ Орлите “ започнаха по превъзходен метод, откакто откриха резултата още в 8-ата минута, когато Николо Казале се разписа при осъществяване на корнер. „ Виолетовите “ обаче бяха по-опасният отбор в дуела и справедливо стигнаха до изравнително попадение в 49-ата минута, когато Николас Гонсалес беше прецизен с отдалечен изстрел. До края на мача нито един от двата тима не означи надвит гол и по този начин те трябваше да се примирят с ремито.

По този метод Лацио пропусна опцията да се изкачи на второто място в класирането и вместо това остана трети с 38 точки, колкото имат също по този начин четвъртият Аталанта и петият Милан. Фиорентина пък е на 12-ата позиция с 24 пункта.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.

Снимки: Gettyimages