Отборите на Брайтън и Фулъм сътвориха истинско шоу, което в

...

Глен Мъри герой за Брайтън, Фулъм изпусна аванс от два гола

Отборите на Брайтън и Фулъм сътвориха същинско шоу, което в последна сметка приключи без победител - 2:2. Гостите от Лондон могат повече да съжаляват за този резултат, защото имаха задатък от два гола доникъде на второто полувреме.

В 26-ата минута Лусиано Вието извърши неуместно нарушаване против огромния воин за Брайтън през днешния ден Глен Мъри и реферът Лий Пробърт уточни бялата точка - дузпа за домакините. Зад топката застана Паскал Грос, само че вратарят Маркус Бетинели избави и резултатът остана 0:0.

Не след дълго обаче резултатът бе изменен и то в интерес на “Котиджърс”. В 43-ата минута международният първенец от Мондиал 2014 с Германия Андре Шюрле изведе лондончани напред. Шюрле получи топката в наказателното поле на домакините и с удар от близко не пропусна да осъществя попадение.

В 62-ата минута сръбският нападател Александър Митрович направи резултата 0:2. Пет минути по-късно обаче неточност на футболист на Фулъм в личната половина докара до бърза контраофанзива за Брайтън, приключила с голов удар от близко на Глен Мъри.

В 84-ата минута Мъри направи резултата 2:2 с тъкмо изпълнена дузпа, отсъдена за гира с ръка на Митрович.

Брайтън и Фулъм са един до различен в класирането с по 4 точки, като лондончани са 11-и, а днешните им противници са с една позиция по-надолу. СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 4 кръг, събота 1 септември  Брайтън 2:2краен резулат  Фулъм