Отборът на Уелс загуби от Република Ирландия с 0:1 и

...

Уелс - Ирландия 0:1 /репортаж/

Отборът на Уелс загуби от Република Ирландия с 0:1 и остана на трета позиция. Радостта бе за ирландците, които ще вземат участие на баражите за класиране на Мондиала.

И тук победното попадение падна през вторите 45 минути.

Първото полувреме мина без попадения, като още в 7-ата минута Аарън Рамзи стреля рисково към вратата на гостите, само че Дарън Рандолф избави.

Джеф Хендрик пък опитва удар след центриране от корнер в 19-ата минута на ирландците, само че прати топката над гредата. Четири минути по-късно и Джеймс Маклийн не съумя да се разпише.

Последва пропуск на Шейн Дъфи в 30-ата минута за Република Ирландия.

Бен Дейвис пък пропиля преференциална опция за Уелс в 39-ата минута, а в добавеното време на първата част Роби Брейди преодоля двама бранители на домакините и стреля, само че не преодоля вратаря на Уелс.

След почивката Джеймс Честър пропусна задачата в 51-ата минута за Уелс, ккакто и Хал Робсън-Кану две минути по-късно.

Гостите обаче се възползваха от своя късмет в 57-ата минута. Джеймс Маклийн се разписа за 1:0, което се оказа задоволително за трите точки.

До края на дуела домакините по този начин и откриха път към вратата на ирландците. Аарън Рамзи в 71-ата и Джонатан Уилямс в 85-ата минута не съумяха да изравнят.