Отборът на Созопол победи с 1:0 Янтра в мач от

...

Созопол дочака първа победа и прати Янтра в нокдаун

Отборът на Созопол победи с 1:0 Янтра в мач от деветия кръг на Втора лига. Единственото попадение означи Ариф Ферадов в средата на първата част. Младият халф се разписа в 27-ата минута. Това бе първа победа за сезона на отбора от Черно море, откакто досега имаше единствено четири равни и три загуби.

Янтра от своя страна към този момент е в сериозна рецесия, откакто записва пета следващо проваляне. След като се анулира и триумфът на гарбровци над Витоша (Бистрица), който се отхвърли от присъединяване в шампионата, обстановката на отбора на Стоян Ацаров наподобява много нежелано. Към момента отборът е към момента с шест точки, само че след публично решение на БФС би трябвало да стане с три. Созопол от своя страна все още към този момент е със седем, само че заради същата причина ще изгуби една точка.

Созопол 1:0 Янтра (Габрово)
1:0 Ариф Ферадов (27)