Отборът на Селта Виго практически си гарантира оставането в испанския

...

Селта остава в Ла Лига след победа над Атлетик Билбао, Атлетико Мадрид се класира за Шампионската лига

Отборът на Селта Виго на практика си подсигурява оставането в испанския футболен хайлайф и през идващия сезон след победа с 2:1 над гостуващия Атлетик Билбао.

Загубата на баските пък класира Атлетико Мадрид за Шампионската лига, защото по същото време дюшекчиите се постановиха с 3:0 над Хетафе.

На " Балайдос " Алекс Беренгер даде преднина на Атлетик Билбао в 23-тата минута, само че с два гола в границите на три минути в средата на второто полувреме Селта направи поврат. Точни за домакините Вилиот Сведберг и Уго Алварес.

С успеха " небесносините " събраха 37 точки и два кръга преди края имат задатък от пет пред 18-ия в класирането Кадис. Атлетик Билбао е пети с актив от 62 пункта и изостава с 11 от четвъртия Атлетико Мадрид.

В мадридското дерби Атлетико се наложи над Хетафе след хеттрик на Антоан Гризман.