Отборът на Шахтьор (Донецк) спечели с 2:1 при гостуването си

...

Жуниор Мораеш поведе Шахтьор за успех във Волфсбург

Отборът на Шахтьор (Донецк) завоюва с 2:1 при гостуването си на Волфсбург в първа среща от 1/8-финалите в Лига Европа. Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш откри резултата в 17-ата минута. Брукс изравни в 48-ата, а Антонио донесе триумфа на украинския отбор в 73-ата минута. И двата отбора пропуснаха по една дузпа преди почивката. Двубоят се игра пред празни трибуни поради опасността от ковид. Срещата стартира с малко по-активна игра на домакините. В 17-ата минута обаче гостите откриха резултата след неточност в отбраната на немския отбор. Бившият футболист на ЦСКА Жуниор Мораеш скочи най-високо и осъществя с глава от пет метра - 0:1. Три минути по-късно съдията изгледа на екран видеоповторение от обстановка в наказателното поле на домакините и назначи дузпа за украинския отбор поради блокиране на топката с разперена настрана ръка. Коваленко обаче стреля безобидно от бялата точка и вратарят улови. В добавеното време на полувремето реферът назначи дузпа и за домакините след нова интервенция на ВАР. Вегхорст обаче се подхлъзна при осъществяването и прати топката доста, доста високо. В началото на втората част домакините стигнаха до равнене. Брукс скочи на оърва греда от пет метра насочи в мрежата. Попадението за 1:1 падна в 48-ата минута. След него последователно гостите от Украйна още веднъж погледнаха към вратата на противника. В 73-ата минута Маркос Антонио беше най-съобразителен при статично състояние, възползвайки се от добавка - 1:2. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА Лига Европа 1/8 кръг, четвъртък 12 март  Волфсбург 1:2краен резулат  Шахтьор Донецк