Отборът на Нефтохимик 2010 се класира за финала на шампионата

...

Нефтохимик 2010 се класира за финала в НВЛ след нов епичен обрат над ЦСКА

Отборът на Нефтохимик 2010 се класира за финала на шампионата на България по волейбол за мъже. Бургазлии победиха трагично пред лична аудитория ЦСКА с 3:2 (19:25, 14:25, 26:24, 25:19, 15:9).

" Червените " поведоха с 2:0 в петия мач сред двата тима, само че още веднъж позволиха поврат и изгубиха полуфиналния плейоф с 2:3 триумфа.

Воденият от Александър Попов състав взе задатък в дуела в Бургас след 25:19 и 25:14 в първите два гейма от дуела в зала " Младост ".

Шампионът от постоянния сезон стартира да играе по-силно едвам в третата част, макар че ЦСКА имаше преднина от 17:14. Възпитаниците на Атанас Петров се върнаха в срещата след мъчно 26:24.

Последва равнене на резултата и 25:19 в интерес на бургазлии, което даде съществено преимущество за домакините преди решителния гейм.

В тайбрека домакините имаха преднина от 9:6, след което не позволиха повече изненади и завършиха дуела при 15:9 след близо два часа и половина.

ЦСКА водеше с 2:0 победи в серията и по-късно пропусна да завоюва един от двата си домашен мача в София, до момента в който тимът от Бургас още веднъж показва мощната си форма от постоянния сезон.

На финала в Суперлигата тимът на Нефтохимик 2010 ще играе против първенеца Хебър, а домакинското преимущество е в интерес на бургазлии.