Кенийски атлети триумфираха в класическата дистанция от 42.195 километра в

...

Кенийци триумфираха при мъжете и жените в маратона на Варна

Кенийски спортисти победиха в класическата отдалеченост от 42.195 километра в тазгодишното издание на маратона във Варна.

При мъжете конкуренцията завоюва Шедрик Кимайо с време 2:24.02 часа, като по този начин той изпревари своя сънароник Кенеди Роно с 2:24.20 часа. Трети остана българинът Николай Кауфман, който спря хронометрите на 2:38.12 часа.

При дамите първите две места още веднъж бяха за представителки на Кения. Първа финала пресече Шейла Чебет с резултат 2:40.37 часа, следвана от Рут Мбата с достижение 2:45.16 часа. Българката Маринела Нинева, която завоюва на тази отдалеченост през предходната година във Варна, приключи на третото място с 2:49.29 часа.

Общо 179 спортисти стартираха в класическата отдалеченост на маратона, като спечелилите в конкуренцията при мъжете и дамите ще получат парична награда от по 1500 евро, заелите второ място – по 1000 евро, а финиширалите трети – по 500 евро.