Отборите на Локомотив (Мездра) и Севлиево завършиха наравно 0:0 в

...

Локомотив /Мездра/ и Севлиево не успяха да се победят /снимки/

Отборите на " Локомотив " (Мездра) и " Севлиево " приключиха наедно 0:0 в срещата от XXVII-я кръг на Северозападна Трета лига.
Двубоят бе управителен от основния арбитър Петър Иванов.
Петият във краткотрайното анулиране до този дуел тим на " Локомотив " и третият – " Севлиево ", изиграха същинско дерби с доста динамичност и забавни моменти пред двете порти. Още с първия съдийски сигнал двата отбора се вкопчиха в здрава борба в търсенето на трите точки.
В 28-а мин. Асен Русинов от " Локомотив " проби отляво, центрира към Сергей Георгиев, който навлезе в наказателното поле на севлиевци и стреля от дребен ъгъл. Стражът на гостите съумя да отрази удара. В последвалото меле топката попадна у Кристиян Димитров, който пропусна да открие резултата.
В 37-а мин. гостите от " Севлиево " също имаха своя късмет да открият резултата. Така при нулево тъждество приключи първото полувреме.
Втората част на дуела стартира със същото високо движение и разменени офанзиви към двете порти. След следващата офанзива в 61-ата минута, гостите вкараха гол, само че реферът не го зачете, отсъждайки игра с ръка.
В 73-ата минута Сергей Георгиев насочи отдалечен прецизен удар, само че севлиевският пазач се намеси сполучливо. В 82-а минута последва пропуск на капитана на „ червено-черните “ Васил Калоянов.
В даденото 4-минутно продължение отличната интервенция на вратаря на мездренчани резервира мрежата си суха и нулевото реми.
След XXVII-я кръг тимът на " Локомотив " (Мездра) се изкачи на четвърта позиция с актив от 47 точки, насъбран след 14 победи, пет равенства и шест загуби и голова разлика 52:30. Същият точков актив има и тимът на " Янтра " (Полски Тръмбеш), само че " Локомотив " е с по-добра голова разлика.