Отборът на Наполи бе на път да направи обрат срещу

...

Наполи и Рома си поделиха точката след равенство 2:2

Отборът на Наполи бе на път да направи поврат против Рома след почивката, само че в последна сметка двата отбора поделиха точките при 2:2 в дуел от 34-ия кръг на Серия А.

Тимът на Даниеле Де Роси откри резултата посредством Пауло Дибала от дузпа в 59-та минута.

Радостта обаче не търпя дълго време, защото Йенс Каюсте изведе Матиас Оливера в наказателното поле и той с обмислен удар изравни резултата.

В 73-та минута вратарят на Рома Миле Свилар направи ужасно избавяне против Виктор Осимен.

Звездата на Наполи Хвича Кварацхелия падна в наказателно поле 10 минути преди края и изиска дузпа, която не беше отсъдена в първия миг от рефера, само че след обзор със системата ВАР нарушаването бе доказано. Така Виктор Осимен вкара за 2:1 от дузпа в 84-та минута в десния ъгъл, откакто изчака до последно накъде ще тръгне вратарят.

В 89-та минута Тами Ейбрахам от Рома вкара с глава за 2:2, като в първия миг голът му бе анулиран поради засада, само че след видео обзор бе доказан.

Тимът на Де Роси остана на пето място, което дава право на присъединяване в Шампионската лига, а Наполи е на осма позиция.

В различен мач от кръга Аталанта се наложи над Емполи с 2:0.

Марио Пашалич откри за бергамаските от дузпа в края на първата част, а Адемола Лукман направи 2:0 ведната след почивката.

Така Аталанта се приближи на две точки от петия Рома и към момента е в битката за групите на Шампионската лига.