Отборът на Удинезе направи изключително голяма крачка към оцеляването си

...

Удинезе излезе от опасната зона в Италия след успех навън

Отборът на Удинезе направи извънредно огромна крачка към оцеляването си в елита на италианския футбол. В среща от 36-ия кръг на Серия А, „ фриуланите “ победиха с 2:0 като посетител Лече, като по този метод събраха на сметката си 33 точки, с една повече от 18-ия в таблицата Емполи, който все още е първи под чертата с изпадащите.

Момчетата на Фабио Канаваро стигнаха до триумфа в южна Италия след попадения на Лоренцо Лука и Лазар Самарджич. Централният нападател и някогашен състезател на Аякс откри резултата в 36-ата минута, а триумфът подпечата звездата на Удинезе Самарджич 5 минути преди приключването на постоянното време.

Победата е едвам пета от началото на сезона за отбора от Удине. В идващия кръг възпитаниците на международния първенец Канаваро ще одобряват вкъщи Емполи в директен двубой за място в елита.

Лече, който с 37 точки диша по-спокойно в края, ще се изправи против атакуващия място в зона Шампионска лига тим на Аталанта.