Ботев Враца запази надежди за оставане в Първа лига след

...

Ботев Враца запази надежди за оставане в елита

Ботев Враца резервира очаквания за оставане в Първа лига след скъпоценна победа с 1:0 вкъщи против директния съперник за оставане в елита Хебър Пазарджик. Победата е трета поредна за врачани.

Марко Мажуга означи единствения гол през първата част и Ботев остава на предпоследното 15-о място, само че към този момент единствено на 2 точки от 14-ия Хебър.

Ботев Враца бе по-мотивираният тим, защото само победа запазваше очакванията на тима за оставане в елита. Врачани нападнаха повече и пробваха удари в началните минути посредством Мартин Смоленски и Мирослав Маринов.

В 33-ата минута домакините откриха резултата с гол на Марко Мажуга който засече топката от близко след пробив от ляво и асистенция на Клери Сербер.

Мажуга бе покрай втори гол в 53-а минута, само че вратарят на Хебър Петър Дебърлиев избави. Две минути по-късно още веднъж Дебърлиев се намеси решаващо след удар на Браян Переа.

Пет минути преди края Клери Сербер получи втори жълт картон за иронично ръкопляскане към рефера Драгомир Драганов и остави Ботев с човек по-малко в последните минути.