Отборът на Интер надви Шериф Тираспол с 3:1 в мач

...

Интер надви Шериф, но молдовците още са на върха

Отборът на Интер надделя Шериф Тираспол с 3:1 в мач от Група D на Шампионска лига.

"Нерадзурите " поеха самодейността от първия съдийски сигнал, само че откриващото попадение падна след половин час игра, когато Артуро Видал подаде към Един Джеко, който пък останал непокрит, прокара топката зад Челядник.

Шериф отвърна с добра опция за Кристиано, само че ударът му бе отразен от брилянтна демонстрация на Ханданович.

Осем минути след подновяването на играта Шериф възвърне равенството посредством шедьовър на Себастиан Тил.

Радостта на гостите обаче бе краткотрайна, защото в 58-ата минута "нерадзурите " проведоха страхотна офанзива, която приключи с гол на Артуро Видал.

В 67-ата минута Стефан де Врай също се разписа измежду голмайсторите и оформи крайния резултат.

Така Интер се наложи над лидера в класирането в групата, само че не съумя да го смъкна от лидерската позиция. Шериф към момента оглавява класирането с 6 точки - колкото към този момент има и Реал. Какво направи испанският гранд в своя мач против Шахтьор вижте