Отборът на Grey goose спечели с 4:1 дербито от осмия

...

Сивите гъски удариха динамитите и дръпнаха с 5 точки на върха във Втора лига на МФЛ-Варна

Отборът на Grey goose завоюва с 4:1 дербито от осмия кръг на Втора лига на МФЛ-Варна против MFC TNT. Двата отбора нямаха загуба до момента, а разликата сред тях бе две точки в интерес на " сивите гъски ". Така в този момент те станаха пет, като водачът е с цялостен актив от 24, до момента в който този на " динамитите " е 19. Двубоят бе много оспорван, а Grey goose реши значително нещата в своя изгода в границите на осем минути - от 28-ата до 36-ата, когато дръпна с 4:0. Точни бяха Тони Атанасов на два пъти, Габриел Атанасов и Цанко Иванов. Силите на TNT стигнаха единствено за едно попадение, дело на Димитър Желязков минута преди края на срещата.

Третият MFC Pulse не съумя да се възползва от неверната стъпка на " динамитите ", като изненадващо приключи 2:2 с последния АФК Абсолют. Тимът дръпна с 2:0 с попадения на Красен Георгиев в осмата и Теодор Иванов в 30-ата мин., само че Абсолют стигна до равенството с късни голове на Кенан Хюсню (36`) и Деян Хаджийски (37`).
Сони-М записа четвъртото си тъждество този сезон, след което продължава да заема четвъртата позиция в класирането. В този кръг отборът направи 3:3 с АФК Албион, откакто на три пъти повеждаше в резултата. И трите гола за Сони-М вкара Валентин Иванов в 10-ата, 14-ата и 26-ата мин., само че " островитяните успяваха да изравняват посредством Мартин Игнатов (11`) и Антон Балев на два пъти (20` и 34`).
Стартиралият мощно този сезон отбор на МФК Ботев-18 продължава да се показва неубедително. В този кръг " канарчетата " паднаха с 0:1 от МФК Хищници. Единственият гол падна още в първата минута, а негов създател бе Диан Найденов.
Най-зрелищният мач направиха МФК Владислав и FC INTERSTARS, които си вкараха 10 гола за крайното 6:4. Това бе втори триумф за владиславци, които през първото полувреме на три пъти повеждаха в резултата, само че допускаха равнене. Автори на попаденията за отбора преди почивката бяха дело на Галин Киров (2`), Владимир Иванов (9`) и Емил Исаев (10`), а Мирослав Минков (8`), Диян Минчев (9`) и Георги Таралезов (18`) изравняваха. Владимир Иванов (23`), Светослав Славов (25`) и Емил Исаев (27`) направиха 6:3, а Митко Митев оформи крайния резултат в последната минута.

Източник: petel.bg