Отборът на Добруджа 07 започна с победа новия сезон в

...

Добруджа започна с успех новия сезон във волейболния елит

Отборът на Добруджа 07 стартира с победа новия сезон в шампионата на България по волейбол за мъже.

Добруджа 07 надигра Черно море с  3:1 (25:22, 17:25, 25:17, 25:22) като хазаин в Добрич в среща от първия кръг.

Съперниците направиха равносилен дуел, в който домакините взеха задатък от 1:0 след мощен свършек на първия гейм. Варненци изравниха за 1:1 откакто имаха предимство във втората част.

Черно море водеше с 10:7 в третия гейм преди волейболистите на Добруджа 07 да изравнят и да поемат самодейността до сполучливото 25:17. Домакините не изпуснаха водачеството в четвъртия гейм до крайното 3:1.

Димитър Маринков означи 8 точки за Добруджа 07, а за Черно море Мирослав Градинаров приключи с 11 точки.

В идващия си мач от Националната волейболна лига – Суперлига отборът на Добруджа 07 ще одобри Нефтохимик 2010 на 3 ноември, а Черно море ще бъде хазаин на Берое 2016 на 28 октомври.
Източник: novsport.com