Отборът на Берое (Стара Загора) постигна напълно очаквана победа в

...

Берое без проблеми срещу Академик

Отборът на Берое (Стара Загора) реализира изцяло предстояща победа в IV кръг на Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при семейството си на Академик (София) с 82:54 (11:15; 25:15; 21:13; 25:11).

Конър Франкамп вкара 27 точки за домакините, а Далин Бачински завърши с дабъл-дабъл “ – 15 точки и 13 битки.

Андрей Иванов се отличи за „ студентите “ с 14 точки и 12 битки, а Цветомир Чернокожев вкара 13 точки.

Домакините от Стара Загора несъмнено не бяха изключително съсредоточени при започване на дуела, което разреши на „ младите “ студенти да поведат с 15:11, само че през вторите 10 минути възпитаниците на Любомир Минчев бързо откриха своя темп, като заличиха изцяло изоставането си и даже поведоха с шест точки на почивката – 36:30.

Старозагорци сложиха точка на разногласието в този дуел през третата четвърт, откакто прибавиха още осем точки към задатъка си – 57:43, а в заключителните 10 минути Берое не изпусна самодейността и справедливо се поздрави с безапелационен триумф – 82:54.