Отборът на Байер Леверкузен направи сериозна крачка към финала на

...

Байер Леверкузен удари Рома като гост и гледа към финала на Лига Европа

Отборът на Байер Леверкузен направи сериозна крачка към финала на Лига Европа. " Аспирините " победиха с 2:0 Рома като посетител в първия полуфинален мач сред двата отбора.

Флориан Вирц даде задатък на " аспирините " с гол в 28-ата минута, а крайният резултат бе завършен от Роберт Андрих с превъзходен гол през второто полувреме.

Така отборът на Шаби Алонсо има стабилен задатък преди реванша в Германия на 9-и май.

В 4-ата минута Гранит Джака опитва мощен шут от отдалеченост, само че не съумя да откри вратата на домакините. Шест минути по-късно пък и Пауло Дибала опита шанса си от разстояние. Неговото осъществяване бе ориентирано към долния ляв ъгъл на вратата, а Ковар съумя да улови.

В 21-ата минута Паредес откри Лукаку с високо подаване. Нападателят се извиси над всички и стреля с глава. Топката срещна напречната греда и излезе. Две минути по-късно Фримпонг бе изведен очи в очи със стража на " джалоросите ". Той обаче не съумя да преодолее Свилар.

Карсдорп позволи сериозна неточност в 28-ата минута, подарявайки топката на Грималдо, който не се замисли, а откри свободния Флориан Вирц в наказателното на Рома. 20-годишният немец не се замисли, а нанесе прецизен удар, с цел да даде задатък на " аспирините ".

Само три минути по-късно Вирц можеше да вкара още един гол. Фримпонг проби чудесно отдясно, справяйки се със Спинацола. След това той върна към Вирц. Голмайсторът на Байер шутира от ръба на наказателното, само че този път право в ръцете на вратаря.

В 34-ата минута пък Фримпонг бе покрай попадение, откакто беше оставен самичък на границата на вратарското поле. Той получи и незабавно стреля с левия крайник, само че настрана от задачата.

Седем минути по-късно пък Андрих насочи същински снаряд към вратата на италианския отбор. Свилар съумя да избие топката. В 42-ата минута напрежението се трансферира в наказателното на " аспирините ". Пелегрини обаче приключи положителната акция на домакините с неакуратен удар.

В края на полувремето Байер Леверкузен пропиля още една страхотна опция. Стигна се до безредие в наказателното на Рома, първо удар на Грималдо бе блокиран, а по-късно Фримпонг не съумя да прати топката в мрежата от близко.

В 56-ата минута Кристанте стигна до центриране на близката греда. Той стреля с глава, само че неопределено. Две минути по-късно пък Андрих шутира от отдалеченост, само че около задачата.

" Аспирините " стигнаха до втори гол в 73-ата минута. Грималдо проби в наказателното, върна към Фримпонг, който не съумя да си поеме добре топката, само че въпреки всичко откри Станишич. Той от своя страна продължи към Андрих, който със страховит шут направи резултата 2:0 за гостите.

В 84-ата минута Сардар Азмун пропусна доста добра опция за " вълците ". Той получи от Пелегрини пас сред двама, само че не съумя да нанесе добър изстрел.

Дълбоко в добавеното време Тами Ейбрахам пропиля най-хубавия късмет за Рома. Англичанинът не съумя да вкара топката в опразнената врата, откакто я засече с глава. Стражът на гостите пък бе излязъл напред и не бе на голлинията, което направи пропуща на Ейбрахам още по-шокиращ.