Нюкасъл нанесе първа загуба на Арсенал от началото на сезона

...

Скандално решение на ВАР подари победата на Нюкасъл над Арсенал

Нюкасъл нанесе първа загуба на Арсенал от началото на сезона във Висшата лига, откакто завоюва семейството си против " артилеристите " с 1:0.

Това е второ следващо проваляне за отбора на Микел Артета, който през седмицата отпадна от Купата на лигата след 1:3 в лондонското дерби с Уест Хем.

Арсенал излезе без капитана си Мартин Йодегор в стартовия състав, защото норвежецът към момента не е възобновен от контузията, която получи през седмицата.
 Снимка 640631
Източник:

Единственото попадение в срещата бе дело на Антъни Гордън в 64-тата минута, което ще породи доста полемики след мача.

Голът бе преглеждан в продължение на няколко минути с ВАР, само че съдиите не откриха нищо неправилно и го зачетоха.

Победата изкачи " свраките " на шестата позиция с 20 точки. Арсенал остава трети с 24, на три зад краткотрайния водач Ман Сити, който по-рано през днешния ден разруши Борнемут с 6:1.