Новакът Падерборн 07 постигна първата си победа за сезона, след

...

Последният в Бундеслигата дочака първа победа

Новакът Падерборн 07 реализира първата си победа за сезона, откакто надигра гостуващия Фортуна (Дюселдорф) с 2:0 в мач от 9-ия кръг. Тимът обаче си остава на последно място, тъй като до през днешния ден имаше още единствено едно тъждество. За противника пък това е четвърто проваляне в последните пет срещи.

Падерборн победи с два красиви гола. В 43-ата минута дебютиралият като титуляр Абделхамид Сабири заби впечатляващо попадение с отдалечен шут. В 64-ата пък Себастиан Шонлау вкара с глава за 2:0.

Kampfspiel. #f95 #SCPF95 pic.twitter.com/42frQ8yvVn
— Fortuna Düsseldorf (@f95) October 26, 2019
През идната седмица - в дуелите от втория кръг за Купата на Германия - Фортуна приема Ерцгебирге (Ауе), а Падерборн 07 гостува на Байер (Леверкузен). СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 9 кръг, събота 26 октомври  Падерборн 2:0краен резулат  Фортуна Дюселдорф