Националните отбори по футбол на Украйна и Северна Ирландия записаха

...

Победи за Украйна и Северна Ирландия в европейските квалификации

Националните тимове по футбол на Украйна и Северна Ирландия записаха победи в евроквалификациите от 7-ия кръг.

Украинците реализираха триумф над Северна Македония с 2:0. Георгий Судаков бе прецизен в 30-ата минута. Негов удар отвън наказателното поле се отби в тялото на Никола Серафимов, преди да попадне в противниковата врата.

След почивката Микола Матвиенко можеше да удвои задатъка на отбора си, само че стреля с глава в напречната греда. С последната офанзива в срещата Александър Караваев оформи крайния резултат в 96-ата минута, след удар от отдалеченост в опразнената врата на балканците.

Украйна се изкачи до втората позиция в класирането на група " С " с актив от 10 точки. Северна Македония се намира на 4-ото място със 7 пункта.

В друга евроквалификация, играна по същото време, Северна Ирландия завоюва семейството си против Сан Марино с 3:0.

Възпитаниците на Майкъл О`Нийл материализираха домакинския си напън в самото начало на дуела. Пол Смит стреля от придвижване, с цел да открие резултата в 5-ата минута. Само 6 минути по-късно Джош Магенис повиши задатъка на отбора си с изстрел в долния десен ъгъл за 2:0.

Попадения на Пол Смит и Дейл Тейлър бяха анулирани заради засади.

Конър МакМенамън направи преднината класическа, като се разписа с удар от вътрешността на наказателното поле.

Северна Ирландия заема предпоследната 5-а позиция в таблицата на група " Н " с актив от 6 пункта. Сан Марина е финален без записана точка и без маркиран гол.