Националът Божидар Краев беше титуляр за Жил Висенте, а отборът

...

Автогол пречупи тима на Краев срещу Бенфика

Националът Божидар Краев беше титуляр за Жил Висенте, а тимът му загуби с 0:2 гостуването си на първенеца Бенфика от петия кръг на португалската Примейра лига. Краев игра цялостен мач и получи жълт картон при започване на второто полувреме. Неговият тим се държа почтено и беше на секунди от това да се отдръпна на почивката при нулево тъждество, само че Игор Ногейра си вкара автогол, който успокои домакините. Бенфика можеше да си направи дуела елементарен още в 10-ата минута, само че тогава Пици пропусна дузпа. Последваха доста пропуски пред вратата на Жил Висенте, а стражът на гостите Денис направи серия от впечатляващи спасявания. След автогола на Ногейра за Бенфика стана елементарно. В 53-ата минута Пици се реваншира за пропуща си от бялата точка и удвои задатъка на " орлите ". Въпреки успеха, Бенфика е на второ място в класирането, тъй като водач е сензацията Фамиликао, който победи с 4:2 Пасош Ферейра и събра 13 точки - с една повече от първенците. Жил Висенте е на 11-а позиция с 5 точки. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Примейра лига 5 кръг, събота 14 септември  Бенфика 2:0краен резулат Жил Висенте