Нант победи Лориен с 5:3 в мач от 5-ия кръг

...

Нант би Лориен в мач с 8 гола

Нант победи Лориен с 5:3 в мач от 5-ия кръг на френското състезание и събра 8 точки.

Пари Сен Жермен, Лил и Мец имат също толкоз като четирите тима си поделят 5-8 място.

Тимът на Нант започва шампионата с две следващи провали, само че след два триумфа и едно тъждество се изкачи в горната половина на класирането.

Мачът на Стад дьо ла Божоар си беше бретанско дерби и гостите от Лориен влязоха в мача точно с такава настройка. Те се бореха за триумфа от 1-ата до последната минута и откриха резултата още в 6-агта минута посредством Ели Жуниор Крупи. За 17-годишното момче това беше и първо попадение в Лига 1. Матис Аблен изравни три минути преди почивката, а в първата минута на втората част беше част от втория гол. Флоран Моле центрира от статично състояние, Аблен отклони към турския централен бранител Ерай Чомерт, който направи 2:1.

Мостафа Мохамед, който минава през най-проспериращия интервал след идването в Нант, удостовери наклонността, като вкара 5-ия си гол за сезона няколко минути по-късно от луксозен свободен удар. До края на мача Лориен опита да стигне до поврат, само че в нито един миг не пое контрола върху срещата.

Съдията Флоран Бата даде 10 минути добавено време и при 4:3 за Нант отсъди дузпа за тях, която беше превърната в гол от Моузес Симон. С днешното проваляне, което е второ в последните три мача, Лориен е 14-и с 6 точки.