На своя стадион Хофенхайм се наложи с 2:0 над Цървена

...

Хофе пречупи Звезда, играч избяга към родилното по средата на мача

На своя стадион Хофенхайм се наложи с 2:0 над Цървена звезда в двубой от първия кръг на Лига Европа и взе добра преднина в борбата в Група “L”, в която са още съставите на Гент и Слован (Либерец). Германският тим беше с класа над своя противник, само че трябваше да трепери до последната минута, когато стигна до успокоителния втори гол посредством Мунас Дабур. Преди това в 64-ата Кристоф Баумгартнер беше прецизен за 1:0.

Първото попадение на Хофе провокира бурно неодобрение у треньора на сърбите Деян Станкович, който претендираше за нарушаване в интерес на неговия отбор секунди по-рано. Главният арбитър му сподели жълт картон, само че някогашният състезател на Интер продължи да го атакува словесно, поради което незабавно последва второ публично предизвестие и премахване.

Срещата ще бъде запомнена и с куриозната обстановка, при която Флориан Грилитч от състава на домакините си потегли на полувремето, тъй като жена му почнала да ражда.

Слован надделя Гент с 1:0 в другия друбой от групата.