На 13-и януари в Тайван ще се проведат избори, като

...
На 13-и януари в Тайван ще се проведат избори, като
Коментари Харесай

Китай всеки момент може да нападне Тайван. Си Дзинпин отправи зап...

На 13-и януари в Тайван ще се проведат избори, като държавните медии на Пекин към този момент дадоха да се разбере, че мнението им за евентуалния победител не е изключително високо. Това разяснява Александър Гьорлах за Deutsche Welle.

Лай Чинг-те, член на ръководещата Демократична партия на Тайван и вицепрезидент, бе наименуван от китайската преса " унищожител на мира ". Провинението му: по време на ефирен спор съобщи, че Тайван и Китай биха могли да беседват когато и да е, само че при равни условия. Лай също по този начин изясни, че Тайван - обратно на изказванията на Си - е суверенна страна от 1912-а година, написа Гьорлах.

Фактът, че Си приказва за навлизане в Тайван в самото начало на годината, дефинира тона и демонстрира под какъв брой огромен напън в действителност се намира китайският автократ.

Младежката безработица в Народната република е по-висока от когато и да било поради неправилната политика на Си. Той посъветва безработните да се реалокират в провинцията и да стартират да работят в селското стопанство - остаряла рецепта от епохата на Мао, която в никакъв случай не е допадала на младите и не реши казуса и този път. Към това се прибавя и рецесията на китайския пазар на недвижими парцели. Хиляди се опасяват за спестяванията си или за вноските, направени за жилища, които евентуално въобще няма да бъдат издигнати, написа създателят.

Диктаторите, намиращи се в такива обстановки, са склонни по-строго да управляват популацията си, като в това време постановат взаимност и единение посредством война - те разчитат на оръжието, с цел да отклонят вниманието от личните си провали, разяснява Александър Гьорлах.

Както сподели появяването на Си Дзинпин при започване на годината, той е подготвен да нападне Тайван, в случай че на острова на 13-и януари се проведат демократични избори, както е планувано. Лай Чинг-те води в допитванията, т.е. успеха му е евентуална, разяснява той.

След това всичко ще зависи от най-близкия съдружник на Тайван - Съединените щати. Американският президент Джо Байдън към този момент няколко пъти разгласи, че при положение на война против Тайван ще се намеси и ще отбрани 24-те милионното население на острова. На 14-и януари може да му се наложи да съблюдава това свое заричане, показва Гьорлах.

Александър Гьорлах е старши теоретичен помощник в Съвета по нравственос в интернационалните връзки " Карнеги " и теоретичен помощник в Института за интернет към Оксфордския университет. Живял е в Тайван и Хонконг.

 
Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР