Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер изрази разочарованието си от домакинското

...

Венгер остава оптимист за финала

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер изрази разочарованието си от домакинското тъждество 1:1 против Атлетико Мадрид в първия полуфинал на Лига Европа, само че остана оптимист за възможностите на “артилеристите” да стигнат до финала в Лион. През по-голямата част от мача Атлетико игра с човек по-малко, откакто Шиме Върсалко беше изпъден за два жълти картона.

“Ако погледнем цялостното ни показване и методът, по който се разви мача, то това е най-лошият резултат. Трябва обаче да отидем в Мадрид с положителна настройка и да се класираме за финала.

За страдание допуснахме гол от нищото. Сега обаче би трябвало да се възстановим от разочарованието и да се подготвим за идващия мач. Това бе една прелестна опция, която пропуснахме. Можеше да се класираме още през днешния ден, само че това не се случи. Вратарят им направи доста спасявания, а в това време демонстрираха класа, че могат да отбележат с един-единствен късмет “, сподели Венгер.

Реваншът в Мадрид е на 3 март.
Лига Европа 1/2 кръг, четвъртък 26 април  Арсенал 1:1краен резулат  Атлетико Мадрид