Марин Чилич се класира на полуфиналите на тенис турнира от

...

Чилич обърна Рубльов в петсетов двубой в Париж

Марин Чилич се класира на полуфиналите на тенис шампионата от Големия шлем - Ролан Гарос след поврат над Андрей Рубльов с 5:7, 6:3, 6:4, 3:6, 7:6(2).

Първата част бе оспорвана до самия край. Руснакът проби своя противник в последната си опция, с цел да поведе в сетовете. Хърватинът си обезпечи удобен задатък във втората част, откакто поведе с 3:0 гейма, преди да изравни в сетовете. 23-годишният тенисист реализира поврат след нов пробив в третата част.

Рубльов обаче не се съобщи и също реализира пробив в четвъртия сет, с цел да изпрати мача в пети сет. 24-годишният състезател избави мачбол при резултат 5:5. След следващи оспорвани геймове се стигна до тайбрек. Там Марин Чилич бе надалеч по-убедителен и се поздрави с успеха след 4 часа и 14 минути игра.

The resurgence continues advances to his first semi-final, defeating Andrey Rublev 7-5, 3-6, 4-6, 6-3, 7-6[10-2].
— Roland-Garros (@rolandgarros)

Това е първи полуфинал за него на Ролан Гарос.

На полуфиналите хърватинът ще се изправи срещи спечелилия от 1/4-финала сред Каспер Рууд и Холгер Руне.