Мъжкият национален отбор по волейбол на България отстъпи на Словения

...

Националите по волейбол отстъпиха на европейския вицешампион Словения в контрола

Мъжкият народен тим по волейбол на България отстъпи на Словения с 1:3 (21:25, 25:23, 23:25, 21:25) в първата контрола сред двата отбора, която се игра в зала „ Христо Ботев “. След това се игра още един спомагателен гейм, в който волейболистите ни се постановиха с 25:21.

С това момчетата на селекционера Николай Желязков записаха второ проваляне в подготовката си, откакто победиха два пъти Испания във Вършец, а при гостуването си в Италия реализираха победа и загуба против домакините.

Националите означиха нерешителен старт, като словенците поведоха стремително с 8:3. Те продължиха да диктуват темпото доникъде, когато нашите започнаха да намират ритъма си. България изравни при 17:17, само че за повече нямаше сили. Словения записа четири поредни точки, от които 3 аса и поведе с 22:18. Това бе повратен миг и противникът взе първия гейм.

Втората част сподели друго лице на отбора ни. „ Лъвовете “ преодоляха напрежението, а играта бе равностойна до 20:20. Добро осъществяване на Добри Димитров на сервис подкрепя съотборниците му да осъществят две точки 22:20. България резервира преимуществото си до дъно, като завоюва гейма след офанзива на Мартин Атанасов и изравни резултата 1:1.

Равностойно стартира третата част, като двата отбора поддържаха единоборството до 22:22. След неточности от българска страна, съперникът поведе с 24:22 и затвори гейма с две точки разлика, като още веднъж излезе напред 2:1.

„ Лъвовете “ още веднъж демонстрираха благоприятни условия в четвъртата част и поведоха с 10:7 и 15:12. Словенците съумяха да изравнят и играта още веднъж потегли точка за точка. След 19:19 противникът направи пробив и взе преднина с три точки 22:19. До края Словения не изпусна самодейността и завоюва мача с 3:1.

На 1 юни България и Словения ще изиграят втори другарски мач в „ Христо Ботев, който е от 18:00 ч.

Селекционерът Желязков стартира със следния стартов състав: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Александър Николов, Алекс Грозданов, Николай Колев, либеро - Мартин Иванов (Светослав Иванов, Добромир Димитров, Денис Карягин, Аспарух Аспарухов, Стефан Чавдаров).