Мъжкият национален отбор на Полша остава в битката за титлата

...

Полша остава в играта, Сърбия на полуфинал

Мъжкият народен тим на Полша остава в борбата за купата на международното състезание. " Дружина " се наложи над Сърбия с 3:0 (28:26, 28:26, 25:22) във втори дуел от група J на конкуренцията, изигран в " Пала Алпитур " в Торино. Въпреки това, сърбите се класираха на полуфинал. след успеха над Италия с 3:0 гейма през вчерашния ден.

Така двата тима имат идентичен точков актив, само че волейболистите на Витал Хайнен са и с мач по-малко.

Най-резултатен бе Бартош Курек с 15 точки (2 аса), 14 добави Михал Кубяк (4 блокади, 1 ас). За " плавите " Урош Ковачевич приключи с 14 точки (1 обсада, 1 ас), Александър Атанасийевич приключи с 11 точки (1 ас).

Утре е последният дуел от групата - " червено-белите " излизат против Италия, която в сряда загуби от Сърбия с 0:3 гейма. Италианците би трябвало да победят с по-голяма точкова разлика, в случай че желаят да се класират на полуфинали.