Локомотив (Пловдив) победи Лудогорец с 2:1 като гост в мач

...

Локомотив развали празника на Лудогорец, орлите завършиха мача с девет души

Локомотив (Пловдив) победи Лудогорец с 2:1 като посетител в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. " Орлите " към този момент си бяха обезпечили купата, а след края на мача получиха своя трофей. Бърнард Текпетей откри резултата в 15-ата минута, а единствено две по-късно Георги Минчев изравни. В 32-ата минута Димитър Илиев направи цялостен поврат от дузпа.

Шампионите приключиха срещата с девет души, откакто Елвис Ману и Каули бяха изгонени през второто полувреме.

С триумфа " смърфовете " събраха 55 точки и излязоха на второ място във краткотрайното класиране. Лудогорец остава с 67 точки.
 Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 1:2, онлайн
Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 1:2, " орлите " са с 9 души на терена

Двубоят в Разград стартира в 17:45 часа

Първите минути на мача бяха равностойни. Разградчани удариха първи в 15-ата минута. Тогава след многоходова офанзива Доминик Янков откри Бърнрд Текпетей отляво. Ганаецът финтира Бирсент Карагарен, настройки си топката и със мощен удар вкара за 1:0.

Гостите бързо възвърнаха равенството. Две минути по-късно Парвиз Умарбаев с точно центриране отляво качи топката на главата на оставения непокрит Георги Минчев и нападателят не остави шансове на Кристиян Кахлина.

В 22-ата минъта хърватският вратар се намеси след прекрасен удар на Минчев от директен свободен удар от към 20 метра. Три минути по-късно Димитър Илиев изведе на стрелкова позиция в наказателното поле Кристиян Илич. Хърватинът стреля под ъгъл, само че Кахлина още веднъж избави.
 Снимка 530024
Източник:

В 28-ата минута Кирил Десподов проби отляво и центрира. Елвис Ману съумя да чукна топката под плонжа на Илко Пиргов и я насочи към вратата. Диниш Алмейда обаче притича и съумя да почисти.

В 32-ата минута Локомотив стигна до цялостен поврат. Димитър Илиев овладя центриране отляво и бе препънат от Текпетей в наказателното поле. Ивайло Стоянов уточни бялата точка, а ВАР удостовери решението му. Зад топката застана капитанът на " смърфовете " и с невъзмутим удар вкара за 1:2.

До края на първата част подъл удар на Илич бе блокиран от Георги Терзиев. В продължението пък Ману се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле, само че Момчил Цветанов го блокира.

В началото на второто полувреме Десподов прати топката около вратата от директен свободен удар. В 59-ата минута Сисиньо стигна до топката до аулинията и върна в наказателното поле за Десподов. Националът стреля от близка отдалеченост, само че след рикошет в крайници на Алмейда топката излезе в корнер.

Две минути по-късно Ману извърши нарушаване срещи Пиргов и получи втори жълт картон, оставяйки своя тим с човек по-малко.

В 66-ата минута пловдивчани получиха право да изпълнят директен свободен удар пред наказателното поле. Умарбаев обаче прати топката рисково около вратата. Малко по-късно още веднъж таджикистанският халф се оказа на стрелкова позиция от дребен ъгъл, само че Кахлина мазета в корнер.

В 71-ата минута Георги Терзиев засече с глава центриране от корнер, само че ударът му мина около задачата.

Десет минути по-късно Лудогорец остана с девет души на терена. Каули удари с лакът Митко Илиев и получи втори жълт картон.

Малко по-късно Пиргов боксира удар с глава на Терзиев след центриране на Мавис Чибота.