Литекс отстрани Локомотив София след победа с 1:0 и се

...

С гол в 90-ата минута Литекс отстрани Локо Сф за Купата

Литекс в профил Локомотив София след победа с 1:0 и се класира за четвъртфиналите на шампионата за Купата на България.

Голът за "оранжевите " означи Ивайло Раденцов в последната минута на мача. Още в първата минута ловчанлии можеха да открият резултата, само че след удар на Георги Търтов топката мина около гредата. В 12-та минута при идентична обстановка пропусна и Христо Кирев. Първата си рискова обстановка столичани сътвориха в 26-та минута след пробив на Здравко Димитров през центъра, само че ударът му не бе прецизен.

В началото на второто полувреме домакините бяха по-активни и по-често нападнаха вратата на противника. Гостите последователно изравниха играта, само че головите положения пред двете порти липсваха. в последните минути на дуела домакините упражниха напън. В 85-та минута те пропуснаха най-чистото състояние до този миг. Първо рисков удар на Тонислав Йорданов бе избит от дебютиращия вратар на Локо Сф Андрея Ефремов, а при добавката стражът на Локомотив избави и шута на Ивайло Раденцов.

В 90-та минута Ивайло Раденцов от директен свободен удар изпрати топката във вратата на столичани и донесе триумфа за Литекс. Миналата година на същия стадий Литекс още веднъж в профил Локо Сф за Купата - след 0:0 и осъществяване на дузпи. Преди 10 дни пък локомотивци разрушиха ловчанлии с 4:0 в София за състезание./БТА