Лидерът във Втора професионална футболна лига - Царско село, победи

...

"Царско село" победи "Монтана" и дръпна с 15 точки на върха

Лидерът във Втора професионална футболна лига - " Царско село ", победи втория в класирането " Монтана " в дербито от 22-рия кръг. Софийският отбор господства през целия мач, а съумя да означи единствено 1 гол, който беше задоволителен за трите точки.

След успеха активът на " Царско село " набъбна до 61 точки, а тимът има единствено победи от октомври 2018 година насам, когато приключи 1:1 с ЦСКА 1948. " Монтана " пък е единственият отбор, който е побеждавал водачите. В първия мач от сезона посред им днешните посетители се постановиха с 2:0.

Снимка: Lap.bg

" Монтана " остава на второ място в класирането, само че изостава с цели 15 точки 8 мача преди края на сезона.

Единственото попадение в срещата означи Георги Минчев. За голмайстора на Втора лига това беше 21-во попадение в 21-ви мач. За победния гол му асистира Борислав Балджийски.

Първото полувреме беше по-атрактивно откъм голови положения. За гостите положителни благоприятни условия се откриха пред Реян Даскалов и Николай Цветков, които не сполучиха.

Четвърт час преди края домакините показаха искания за дузпа, само че Георги Кабаков не уточни бялата точка.

Първият тим в крайното класиране на Втора професионална футболна лига печели непосредствено място в елита.
Източник: btvnovinite.bg