Лидерът на Северозападната Трета лига Левски се наложи с 2:1

...

Мацата герой за Левски срещу Спартак

Лидерът на Северозападната Трета лига Левски се наложи с 2:1 в Лом над плевенския Спартак в мач от 13-ия кръг на шампионата. Двете попадения за домакините осъществя Мариян Огнянов. Още в началните секунди гостите останаха без капитана си Ивайло Раденцов, който напусна терена поради травма. По същата причина в 20-ата минута спартаковци останаха и без различен главен състезател Иво Иванов. Няколко минути по-късно обаче Андриян Димитров пропиля отлична опция да вкара за плевенчани. В 33-ата минута Валентино Макавеев извърши нарушаване и рефера отсъди дузпа, която Огнянов осъществя. След това съотборника му Йордан Георгиев напусна терена с контузия. Контузия извади от игра и бранителят на Левски – Лъчезар Георгиев. В 58-ата минута Огнянов се измъкна против плевенския вратар и повиши на 2:0. Малко по-късно Стивън Славков от близко пропусна да понижи. В 75-ата минута пък Александър Скорчев трансферира ломския пазач, само че топката се удари в гредата и излезе в навън. Няколко минути преди края Макавеев бе спрян с нарушаване и Ивайло Иванов вкара дузпата за окончателното 2:1. И след този кръг Левски (Лом) остана непобеден.
Стартови сформира:

Левски Лом: 12. Иван Ризов, 6. Гален Ненов, 20. Раиф Мурадов, 15. Лъчезар Георгиев, 21. Мариян Огнянов, 7. Георги Цеков, 11. Васил Сапунджиев, 10. Йордан Георгиев, 14. Рангел Абушев, 4. Николай Христов (капитан), 22. Цветин Неделчев.
Треньор – Благой Кръстанов

Спартак: 86. Димитър Иванов, 5. Иво Върбанов, 3. Лъчезар Ковачев, 6. Борислав Иванов, 8. Ивайло Раденцов (капитан), 17. Айвън Ангелов, 18. Иво Иванов, 21. Валентино Макавеев, 10. Стивън Славков, 31. Андриян Димитров, 16. Митко Русанов.